Tipy na velikonoční pobyty a wellness Velikonoce

Vánoční ozdoby už nějakou dobu odpočívají pečlivě schované v krabicích a do vytoužené letní dovolené nám ještě pěkných pár měsíců zbývá.Pokud vás vidina volných dní strávených cestováním nabíjí a motivuje, může se vaše nálada na konci zimy ocitnout na bodu mrazu.

Ale nezoufejte! Dost možná jste jen zapomněli na fakt, že na začátku jara se nám naskytne skvělá příležitost, jak vybočit z každodenní rutiny a dopřát si pár dní zasloužené relaxace. Máme pro vás pár tipů, jak si pobyt o Velikonočních svátcích zařídit bez zbytečného stresu.

Rezervujte si velikonoční pobyt včas

Velikonoční svátky nám každý rok dopřávají celé čtyři dny volna začínající Velkým pátkem
a končící Velikonočním pondělím.
Máte-li doma ratolesti školou povinné či středoškoláky, velikonoční prázdniny jim začínají ještě o den dříve, tedy ve čtvrtek.

Většina českých domácností neslaví Velikonoce z křesťanského hlediska, ale vnímá je spíše jako svátky jara spojené s různými krajovými tradicemi a zvyklostmi. I když je mnoho rodin slaví tradičně doma v kruhu rodinném, stále častěji se objevuje trend, kdy lidé využívají jarního volna k cestování a nabrání nových sil v hotelech s wellness zázemím.

Důkazem toho je i fakt, že hotely a penziony nabízející velikonoční pobyty bývají na poslední chvíli již beznadějně vyprodané. Uvažujete-li tedy strávit letošní Velikonoce mimo domov, neotálejte a rezervujte si ubytování co nejdříve, nejlépe hned na začátku nového roku. Pokud pobyt ještě rezervovaný nemáte, je právě teď ten nejvyšší čas si ho zamluvit.

Nebojte, o pomlázku nepřijdete

Pokud stále otálíte s rozhodnutím a nechcete se nechat ochudit o oblíbené velikonoční tradice, nabídka hotelů vás přesvědčí, že ani při pobytu v těchto ubytovacích zařízeních nepřijdete o zážitek z velikonoční atmosféry. Mnoho z nich svým hostům nabízí speciální akce spojené s tímto jarním víkendem. Jejich součástí jsou např. ukázky pletení pomlázky
a zdobení kraslic, staročeské trhy či velikonoční hody, na kterých můžete ochutnat nádivku, beránka nebo mazanec.

Jelikož každá oblast v Čechách má i své vlastní krajové tradice, často se tak můžete seznámit s tím, jak se slaví Velikonoce v různých koutech naší republiky.

Užijete si tak pohodový prodloužený víkend bez stresu a zároveň se necháte hýčkat rozmanitými hotelovými službami.

Velikonoce na lyžích i ve skanzenu

Výběr správného místa, kam se vydat na velikonoční prázdniny, bude jistě záležet na tom, jakou činností chcete tyto dny trávit.

Potřebujete-li po dlouhé zimě načerpat novou energii a dopřát si trochu relaxace, využijte široké nabídky wellness hotelů. Saunování a koupele uleví unavenému organismu a vhodně zvolená masáž pomůže od bolesti a navrátí ztracenou rovnováhu a harmonii těla i duše.

Wellness hotel Jean de Carro v Karlových Varech nabídne thermarium s whirlpoolem, saunou, aroma a infra kabinou a též  solnou komoru. V rámci pobytu budou hosté moci ochutnat velikonoční pečivo a speciality na snídaňovém bufetu či při slavnostní nedělní večeři. Na pokoji na ně bude čekat i velikonoční překvapení.

Wellness Hotel Jean de Carro

Velikonoční prodloužený víkend bývá často jednou z posledních možností si zalyžovat na českých horách. Zvlášť ve výše položených lyžařských střediscích si návštěvníci i v tuto jarní dobu mohou užít udržovaných sjezdovek a fungujících vleků. V případě chladného počasí  a sněžení bývají často na horách upravené i tratě pro běžkaře. Vzhledem k tomu, že termín Velikonoc většinou spadá již mimo hlavní lyžařskou sezónu, návštěvníci těchto areálů se též mohou těšit na zvýhodněné ceny skipasů.


Krásné prostředí v blízkosti lyžařského střediska Svatý Petr nedaleko Špindlerova Mlýna nabídne Orea Resort Horal. Po sportovním výkonu se můžete zasnít v bazénu s výhledem na okolní přírodu, děti se zabaví při animačních programech. Město Špindlerův Mlýn na Velikonoce chystá tradiční Maskiádu, průvod masek za doprovodu bubeníků a soutěž o tu nejlepší z nich. Pro děti je přichystáno dětské velikonoční představení, dospělé čeká koncert.

Orea Resort Horal

S Velikonocemi se pojí mnoho obecně známých i krajových zvyků. Obzvlášť na Moravě se tyto folklórní tradice často dodržují a jsou stále živé.

Chcete-li poznat zvyky a tradice ze Slovácka a zažít pravou atmosféru moravské vesnice, vydejte se na Velikonoce do skanzenu Strážnice. Seznámíte se zde se zvyky postního období, které předchází velikonočním oslavám. Mezi ty patří vynášení smrtky či nošení létečka. Uvidíte zde i tradiční pletení pomlázky, malování kraslic, šlahačku a velikonoční jarmark.

Zázemí najdete ve 20 km vzdáleném malebném prostředí Moravského Slovácka v Royal Spa Hotelu Sirnaté Lázně. Ve zrekonstruované lázeňské budově vám bude k dispozici rehabilitační bazén se saunou a široká škála kvalitních lázeňských procedur.

Royal Spa Hotel Sirnaté Lázně

Už víte, kde strávíte Velikonoce vy? Pokud jste si z našich velikonočních tipů vybrali a nebo chcete načerpat inspiraci pro lázeňský pobyt v jiných lokalitách, navštivte webové stránky Spa.cz.