Lázeňská sezona 2013 začíná

Naše země je lázeňskou velmocí s několikasetletou tradicí. Pyšní se téměř 40 lázeňskými místy, které každoročně lákají k návštěvě mnoho domácích i zahraničních turistů. Vydejte se do některého z nich, a na vlastní kůži poznejte harmonické propojení lékařské vědy a přírody, načerpejte novou energii a sílu do života, relaxujte a omládněte.

V květnu proběhne na mnoha lázeňských místech slavnostní zahájení lázeňské sezony 2013 s bohatým doprovodným programem. Budete-li se v té době pohybovat v jejich okolí, nenechte si tuto tradiční akci ujít.

Karlovy Vary

Největší a nejznámější lázeňské město České republiky – Karlovy Vary – slavnostně zahájí lázeňskou sezonu 2013 ve dnech 30.4. – 5.5. 2013. Pro návštěvníky je připraven bohatý kulturní doprovodný program, který svou návštěvou poctí i mnoho populárních osobností. Chybět samozřejmě nebude tradiční historický průvod Karla IV. po centru města a následné svěcení místních léčebných pramenů.

Nejvíce akcí se uskuteční během zahajovacího víkendu (3.5. – 5.5.2013). Těšit se můžete na řemeslný jarmark, různé koncerty a další kulturní i společenské akce. Slavnosti probíhají na mnoha místech Karlových Varů: na třídě T. G. Masaryka, na prostranství před hlavní poštou a hotelem Thermal, u Mlýnské kolonády, v parku malé Versailles, před Grandhotelem Pupp a na mnoha dalších místech.

Františkovy Lázně

Příjeďte v sobotu 18. května do Františkových Lázní a vyzkoušejte na vlastní kůži atmosféru zlatého času lázeňství. V rámci slavnostního zahájení již 220. lázeňské sezony zde bude celý den pod širým nebem probíhat bohatý kulturní program, ve kterém nebude chybět pochod mažoretek a dechového orchestru, svěcení pramenů, historické hry a kratochvíle pro děti, hudební a taneční vystoupení.

Lázně Jeseník

Tradice očisty studánek, které jsou základem Priessnitzovy vodoléčby, se během času symbolicky přenesla k oslavám zahájení lázeňské sezony. Letošní slavnosti proběhnou v Jeseníku ve dnech 17. – 19. května 2013. Zábavného programu se můžete účastnit jak na Masarykově náměstí, tak v areálu lázní. Těšit se můžete na šňůru tanečních vystoupení, koncertů, ale i divadelní představení pod širým nebem. Chybět nebude tradiční a velkolepá pochodová show, tradiční žehnání pramenů, podvečer s Vincenzem Priesssnitzem či ohnivá show. Návštěvníci by si neměli nechat ujít ani projížďky koňským spřežením nebo vláčkem pendlujícím mezi lázněmi a jesenickým náměstím.

Lázně Teplice

Lázně s nejdelší tradicí v Čechách, lázně Teplice, zahájí letos neuvěřitelnou 859. sezonu. Slavnosti proběhnou ve dnech 25. – 26. května 2013. I zde je pro návštěvníky připraven bohatý doprovný program plný hudby, tance, jarmarků a dalších kulturních a sportovních akcí. Návštěvníky jistě potěší mnoho populárních osobností: Aneta Langerová, Bára Basiková, Václav Noid Bárta, BSP, Děda Mládek Ilegal Band, Eva a Vašek, atd. Chybět samozřejmě nebude ani slavnostní ohňostroj.

Lázně Luhačovice

Otevírání pramenů 2013 proběhne v lázních Luhačovice ve dnech 10. – 12. května. Bohatý program zahrnuje přehlídku historických vozidel a bicyklů, živé obrazy z historie Luhačovic, koncert houslového virtuosa Pavla Šporcla a Gipsy Way, průvod se svěcením pramenů a návrat k tradicím. Příjemnou atmosféru této slavnostní akce jistě umocní krojovaní účastníci folklorních souborů.

Mariánské Lázně

S oslavami nepokulhávají samozřejmě ani Mariánské Lázně, které zahájí lázeňskou sezonu 10. – 12. května 2013. Součástí oslav je slavnostní koncert, mše, svěcení pramenů a samozřejmě bohatý doprovodný program, který bude probíhat na kolonádě, v prostoru Arnika, v lázeňském parku a na dalších místech lázeňského města.