Netradiční procedury v moderním lázeňství

Trendem posledních let je žít „wellnessově“, a tomu odpovídá takřka nepřeberné množství lázeňských a wellness procedur. Mezi ty nejznámější a nejběžněji používané patří masáže, koupele, zábaly a saunování.
Hitem v lázeňství na celém světě je ale objevování stále nových a dosud neobvyklých postupů a ingrediencí a snaha o výjimečnost nabízených procedur. A tak se dnes můžeme setkat s opravdu netradičními metodami, které pro nás mohou být zážitkem na celý život.

Na tradice zapomeňte a nechte se zlákat ke koupeli v polévce či masáži živými hady!

Skutečně raritní jsou japonské lázně Junessun, které nabízejí koupele v termální vodě naplněné červeným vínem, kávou, saké, zeleným čajem a dokonce také koupele v polévce. Polévková koupel probíhá ve vaně ve tvaru polévkové mísy, která je plná silného teplého vývaru s pepřem, česnekem a kolagenem. Tato unikátní procedura údajně podporuje metabolismus a vyživuje pokožku. Polévku můžete během koupele i ochutnávat.

Známý londýnský kadeřnický salon Hari´s nabízí svým klientům skutečně neobvyklou proceduru v podobě aplikace masky na vlasy vyrobené ze směsi spermatu býků plemene Aberdeen Angus a kořene iránské rostliny katera. Klienti mají po této proceduře krásné, sametově hebké a jemné vlasy. Zápachu se nemusíte obávat, býčí sperma se před použitím mrazí.

Zajímavá je také procedura Shirodara, během níž se klientovi kape teplý olej nebo podmáslí doprostřed čela, tedy do místa, kde se nachází tzv. třetí oko. Tato procedura vychází z léčebných účinků ajurvédy a má blahodárné účinky na neurologické poruchy, migrény i vyrovnávání krevního tlaku. Bonusem jsou pak relaxační a meditační účinky rytmicky kapajícího oleje.

Představa svíjejících se hadů po těle je pro většinu z nás jistě děsivá představa. Ale právě masáž živými hady je prý božsky uvolňující zážitek. Tato originální procedura je poměrně hodně populární v Izraeli a je prý velmi účinnou metodou, jak se zbavit bolesti kloubů a svalů. K proceduře se využívá šest nejedovatých a neagresivních plazů. „Pomazlit“ se můžete například s kalifornským a floridským poddruhem korálovky královské, užovkou červenou či korálovkou sedlatou.

Nevšední lázeňské zážitky v České republice

Pro nevšední lázeňské zážitky ale nemusíte jezdit tisíce kilometrů daleko. Zajímavé procedury nabízí i celá řada lázní a wellness zařízení v České republice. Oblíbená je například čokoládová masáž, po které byste měli být doslova nabití hormony štěstí.Medové masáže mají zase výrazné detoxikační účinky a posilují imunitu.
Milovníci piva by si neměli nechat ujít pivní lázně – originální lázeňskou proceduru, jejíž součástí je koupel s přísadami, ze kterých se dělá pivo. Pivní lázeň má blahodárné účinky na kožní problémy a špatné prokrvení končetin. Účinky jsou nejen léčivé, ale také preventivní.